٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦ :تلفن تماس

دعاوی ثبتی

امروزه یکی از پیچیده‌ترین نوع دعاوی‌ را دعاوی ثبتی تشکیل می‌دهند و متولی امور قانونی ثبتی در کشور، سازمان ثبت و اسناد کشور می‌باشد. بهتر است بدانید که دعاوی ثبتی هم مانند دعاوی حقوقی بخش عظیمی از پرونده‌های موجود در مراجع قضایی را به خود اختصاص داده‌اند. به طور کلی پرونده و دعاوی ثبتی در رابطه با اموال غیرمنقول مانند زمین و ساختمان هستند. لازم به ذکر است طرح دعاوی ثبتی در مراجع ذی صلاح از پیچیدگی‌های خاص خود برخوردار بوده، از همین رو موسسه حقوقی آرا به شما توصیه می‌کند که از وکلای امور ثبتی این مجموعه راهنمایی و مشورت حقوقی بگیرید تا روند پرونده‌ی ثبتی تماماً به درستی و به نفع شما انجام شود.

انواع دعاوی ثبتی

دعاوی ثبتی به چند دسته تقسیم می‌شوند و پیگیری پرونده در هر کدام از این موضوعات نیاز به دانش و راهنمایی وکیل امور ثبتی متخصص در آن موضوع را دارد. موسسه حقوقی آرا به منظور رفاه حال موکلین خود، کادری مجرب را برای رسیدگی به امور انواع دعاوی ثبتی در نظر گرفته است و شما عزیزان می‌توانید تمامی خدمات حقوقی و ثبتی خود را به وکلا و کارشناسان این مجموعه واگذار نمایید.

انواع دعاوی ثبتی به شرح زیر تقسیم بندی می‌شوند:
دعاوی ثبت املاک

این نوع دعاوی خود شامل چندین مورد دعاوی از جمله اعتراض به اصل درخواست ثبت ملک-اعتراض به حقوق ارتفاقی ملک –اعتراض به ثبت ملک و .... می‌شود که موسسه حقوقی آرا در تمامی مراحل این دعاوی در کنار شما خواهد بود.

دعاوی ثبت اسناد

این دعاوی نیز مانند دعاوی ثبت املاک شامل موارد دیگری مانند  تغییر نام – الزام به صدور شناسنامه – تغییر سن -  اعتراض به ثبت سند-تقسیم و فروش اموال مشاع – الزام به تفکیک – افراز –رفع ممنوع الخروجی و بسیاری از موارد دیگر هستند و وکلا و کارشناسان امور ثبتی موسسه حقوقی آرا از طرح تا اقامه این نوع دعاوی شما را راهنمایی و همراهی می‌کنند.

دعاوی مربوط به اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا

این نوع دعاوی خود شامل دعاوی اجرای ثبت – توقیف عملیات اجرایی و یا ابطال آن – ابطال اجراییه هستند و در فرایند تمام موارد ذکر شده می‌توانید از خدمات موسسه حقوقی آراه بهره‌مند شوید.

مراحل رسیدگی به دعاوی ثبتی

مراحل رسیدگی به دعاوی ثبتی به دو صورت امکان پذیر می‌باشد که شما عزیزان با کمک یک وکیل یا کارشناس امور ثبتی توسط موسسه حقوقی آرا می‌توانید آن را به سرانجام برسانید:

روش اول

تقدیم گواهی نامه جریان دعوا

با بررسی منابع قانونی توسط کارشناسان امور ثبتی موسسه حقوقی آرا این نتیجه حاصل شد که در مواردی که قبل از انتشار اولین آگهی نوبتی، بین متقاضی ثبت و کسی که اعتراض دارد، اختلافاتی بوجود آید، نیاز به تنظیم دادخواست اعتراض وجود ندارد و معترض به ثبت یا وکیل وی باید گواهی دادگاه را به اداره ثبت تسلیم کند. لازم به ذکر است که این کار نیاز به پرداخت هزینه دادرسی و سایر موارد را ندارد.

روش دوم

تقدیم دادخواست

بنابر بررسی های موسسه حقوقی آرا، اگر اعتراض و دعاوی ثبتی به صورت دادخواست باشد باید تمامی هزینه‌های دادرسی پرداخت گردد. به منظور جلوگیری از تضییع حق معترض به ثبت، اداره ثبت موظف است که دادخواست را به هرگونه‌ای که هست، قبول کرده و به مراجع ذی صلاح برای رسیدگی ارسال کند.

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه با اتکا به دانش حقوقی و تجریه کافی در امور حقوقی آماده رائه خدمات در زمینه‌های مختلف به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن بررسی صفحات این سایت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک ۳، طبقه ۵، واحد ۱۹.

تماس

  • تلفن:

    ٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦

  • ایمیل:

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد موسسه حقوقی آراه محفوظ می‌باشد.