٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦ :تلفن تماس

دعاوی مالکیت فکری

IP یا مالکیت فکری یکی از مسائل حقوقی است که امروزه در کنار مالکیت اموال ذکر می‌شود. حقوق مالکیت فکری به دو دسته کلی مالکیت ادبی و هنری و مالکیت صنعتی شامل ثبت اختراع، ثبت علامت تجاری و ثبت طرح صنعتی تقسیم شده که هر کدام از این دسته‌ها خود شامل موارد و زیرمجموعه‌های زیادی است که افراد را به رعایت آن‌ها در موضوعات مختلف ملزم می‌کند.

بهتر است توجه داشته باشید که اگر شخصی ایده خود را در مراجع مربوطه به ثبت برساند، هر تخلفی درباره آن ایده می‌تواند پیگرد قانونی به همراه داشته باشد که از طریق طرح دعاوی مالکیت فکری دنبال می‌شود. موسسه حقوقی آرا با آگاهی از اهمیت این موضوع، فرصتی را تدارک دیده تا افراد بتوانند از کارشناسان و وکلا در زمینه دعاوی مالکیت فکری مشاوره حقوقی و سایر خدمات لازم را دریافت کنند.

مراحل رسیدگی به دعاوی مالکیت فکری

به دلیل آن که دعاوی مالکیت فکری شامل دو نوع دعاوی حقوقی و دعوی کیفری است، مراحل رسیدگی به دعاوی در هرکدام از دعاوی‌ها با یکدیگر متفاوت است. تنها باید توجه داشت که در این مسیر از راهنمایی و مشاوره حقوقی یک وکیل یا کارشناس متخصص در این امر استفاده کرد تا بتوان به بهترین شکل ممکن احقاق حق نمود. موسسه حقوقی آرا برای انجام کلیه مراحل رسیدگی به دعاوی مالکیت فکری چه از نوع حقوقی و چه کیفری خدمات و مشاوره‌های لازم را به شما عزیزان ارائه می‌کند.

در ادامه به معرفی شکایت در دعاوی کیفری مالکیت فکری و دعاوی حقوقی آن پرداخته شده است:

شکایت کیفری مالیکت فکری

همانطور که می‌دانید شکایت کیفری مالکیت فکری موجب مجازات فرد می‌شود و طبق قانون این شکایت کیفری برای تمامی مصادیق حقوق مالکیت فکری امکان پذیر می‌باشد. شکایت کیفری مالکیت فکری اولین بار در دادسرای ناحیه ۲۶ که مخصوص رسیدگی به جرائم پزشکی و دعاوی مالکیت فکری است، مطرح می‌شود و پس از ثبت برای رسیدگی به شعبات دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی شهید قدوسی ارجاع داده خواهد شد. وکلا و کارشناسان مالکیت فکری در موسسه حقوقی آرا پیگیری و انجام تمام این مراحل را با بهترین کیفیت برای شما بر عهده خواهند گرفت.

دعاوی حقوقی مالکیت فکری

اگر ایده و یا اختراع خود را به ثبت برسانید از حقوق خاصی بهره‌مند خواهید شد، بنابراین می‌توانید علیه کسانی که بدون مجوز از ایده و فکر شما استفاده می‌کنند، اقامه دعوی کنید. بهتر است بدانید که مراحل رسیدگی به دعاوی حقوقی مالکیت فکری توسط وکلا و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی آرا در شعبه مجتمع قضایی شهید بهشتی در دادگاه عمومی تهران انجام می‌شود.

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه با اتکا به دانش حقوقی و تجریه کافی در امور حقوقی آماده رائه خدمات در زمینه‌های مختلف به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن بررسی صفحات این سایت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک ۳، طبقه ۵، واحد ۱۹.

تماس

  • تلفن:

    ٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦

  • ایمیل:

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد موسسه حقوقی آراه محفوظ می‌باشد.