٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦ :تلفن تماس

خدمات حقوق کار

حقوق کار این چنین تعریف می‌شود: مجموعه قواعد، قوانین و موازین آمرانه‌ای  که به منظور حمایت از طبقه کارگر و با هدف استقرار نظم، امنیت شغلی و عدالت اجتماعی تدوین شده است. حقوق کار بر روابط فردی و جمعی کارگران و کارفرمایان حاکم بوده و به بیان تدابیر و سیاست هایی می‌پردازد که دولت با به کارگیری آن‌ها، امور و مسائل مادی و معنوی کارگران را تضمین می‌کند.

همانطور که می‌دانید به کسی که در قبال انجام کار و وظیفه‌‌ای از کارفرما مزد و یا حقوق دریافت می‌کند، کارگر یا کارمند گفته می‌شود. بنا بر مفاد قرارداد کار،‌ کارگر موظف به انجام درخواست‌های کافرما می‌باشد و در این بین رعایت حقوق کار نیز ضرورت تلقی می‌گردد. موسسه حقوقی آرا با آگاهی از اهمیت حقوق کار خدماتی را به سازمان‌ها و شرکت‌های گوناگون در تنظیم قراردادهای استاندارد استخدامی، آیین نامه‌های انضباطی و ... مشاوره‌های حقوقی مرتبط توسط بهترین وکلا و کارشناسان امور حقوق کار ارائه می‌کند.

تنظیم قراردادهای استخدامی استاندارد

معین کردن بندها و شروط قرارداد برای استخدام نیروی کار مورد نظر اهمیت بسزایی دارد زیرا بندهای یک قرارداد است که می‌تواند از منافع افراد و شرکت‌ها محافظت کرده و یا آن‌ها را در شرایط مختلف در خطر قرار دهد. بر اساس قانون کار در ایران هیچ گونه الزامی برای قرارداد کار کتبی وجود ندارد اما افراد و سازمان‌ها برای اطمینان بیشتر تمایل به تنظیم قراردادهای استخدامی استاندارد خود به صورت کتبی دارند. موسسه حقوقی آرا با آگاهی کامل از قانون کار و مقررات حقوق کار با رعایت موارد آیین نامه‌ انضباطی شرکت موکل، رعایت محرمانگی اطلاعات و عدم رقابت به تنظیم قراردادهای استخدامی استاندارد می‌پردازد.

انواع قرارداد کار

موسسه حقوقی آرا با اشراف کامل بر انواع قرارداد کار آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره و خدمات حقوقی در خصوص این نوع قراردادها اعلام می‌دارد. قرارداد کار در قانون کار این چنین تعریف شده است:  قرارداد کار، عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کار فرما انجام می دهد. قرارداد کار به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که در ادامه به معرفی تعدادی از آن‌ها پرداخته خواهد شد.

قرارداد کار برای انجام کار معین

در این قرارداد کارگر و کارمند بعد از منعقد شدن قرار دادن موظف به انجام امر درخواستی کارفرمای خود می‌باشد. لازم به ذکر است که در این نوع قرارداد نوع کار مشخصاً ذکر خواهد شد و کارشناسان موسسه حقوقی آرا آماده ارائه مشاوره در این باره و یا تنظیم این قرارداد کار برای انجام کار معین برای شرکت‌های موکل خود هستند.

قرارداد کار موقت

به قراردادی که بین کارفرما و کارمند برای مدت زمان معین و مشخصی منعقد می‌شود، قرارداد کار موقت می‌گویند. این بدان معنی است که کارگر و کارمند در همان زمان مشخص موظف به انجام امور درخواستی کارفرمای خود خواهد بود. موسسه حقوقی آرا متشکل از کادر حقوقی مجرب، با در نظر گرفتن منافع شرکت شما و همچنین کارمند مذکور، قرارداد کار موقت را تنظیم می‌کند.

قرارداد کار دائم

در قرارداد کار دائم زمانی برای پایان کار ذکر نخواهد شد و تنها تاریخ شروع کار در آن قابل دسترسی است. این نوع قرارداد برای کارگر و کارمند امنیت شغلی و ذهنی بسیاری مطلوبی را به همراه دارد و کارگران تنها با دلیل موجه می‌توانند اخراج شوند. موسسه حقوقی آرا با رعایت دقیق موارد و ملاحظات حقوق کار آماده ارائه مشاوره و همچنین تنظیم قرارداد کار دائم میان شما کارفرمای محترم و کارگر محترم می‌باشد.

قرارداد کار ساعتی

زمانی که برای یک موقعیت شغلی نیاز به حضور مستمر نیروی کار وجود نداشته باشد، از قرارداد کار ساعتی استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که در این نوع قرارداد هم منافع و مزایای کارگر و کارفرما تمام و کمال در نظر گرفته می‌شود. موسسه حقوقی آرا با بهره‌مندی از وکلای با تجربه خدمات مربوط به قرارداد کار ساعتی را نیز به شرکت‌ها و سازمان‌های موکل خود ارائه می‌دهد.

قرارداد پیمانکاری

بهتر است بانید که تفاوت عمده‌ای میان قرارداد کار و قرارداد پیمانکاری وجود ندارد و تنها در قرارداد پیمانکاری انجام صفر تا صد یک پروژه به پیمانکار مذکور سپرده خواهد شد و این نوع قرارداد مشمول قوانین کار نبوده و تنها قوانین تامین اجتماعی را در برمی‌گیرد. برای انعقاد قرارداد پیمانکاری می‌توانید به تیم مجرب موسسه حقوقی آرا اطمینان کرده و تنظیم قرارداد خود را به ما بسپارید.

مقررات حقوق کار

از گذشته تا امروز روابط بین کارفرما و کارگران بر پایه بی عدالتی بوده و مانع از دستیابی کارگران به منافع خود می‌شود به همین منظور و برای حمایت از حقوق کارگران و کارمندان دولت مداخله کرده و سعی در تنظیم عادلانه حقوق کار در جهت حمایت از منافع کارگران داشته است. بنابراین مقررات حقوق کار به گونه‌ای وضع شده اند که تا نتوان از موازین آن سرپیچی کرد و منافع افراد و شرکت‌ها را به خطر انداخت. در تعیین مقررات حقوق کار همواره اصل سه جانبه گرایی موجب می‌شود تا دولت، کارگران و کارفرمایان منافع خود را کاملاً تضمین نمایند. موسسه حقوقی آرا با اگاهی از تمامی جزئیات مقررات حقوق کار به شما مشاوره حقوقی در جهت تنظیم انو اع قراردادهای کاری ارائه می‌دهد تا بتوانید منافع شرکت خود را بر اساس مقررات حقوق کار حفظ کنید.

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه با اتکا به دانش حقوقی و تجریه کافی در امور حقوقی آماده رائه خدمات در زمینه‌های مختلف به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن بررسی صفحات این سایت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک ۳، طبقه ۵، واحد ۱۹.

تماس

  • تلفن:

    ٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦

  • ایمیل:

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد موسسه حقوقی آراه محفوظ می‌باشد.