٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦ :تلفن تماس

قراردادهای اعطای مجوز بهره‌برداری

امروزه استفاده از قراردادهای اعطای مجوز بهره‌برداری (لایسنس) یا قرارداد حق استفاده از مالکیت فکری به منظور بازاریابی و استفاده بهتر از فرصت‌های تجاری بسیار متداول شده است. به صورت کلی به قراردادی که به یک طرف حق بهره‌برداری از تمام یا بخشی از دارایی‌های نامشهود طرف دیگر را برای مدت مشخص و در یک محدوده جغرافیایی خاص می‌دهد، قراردادهای اعطای مجوز بهره‌برداری (لایسنس) گفته می‌شود. 

قراردادهای لایسنس

به منظور حفظ منافع دو طرف قرارداد چه در سطح داخلی و چه در سطح بین المللی، مشاور حقوقی لایسنس در موسسه حقوقی آرا آماده ارائه کلیه خدمات مشاوره‌ای به منظور تنظیم این نوع قرارداد برای شما مراجعین محترم می‌باشد. بنابراین اگر به دنبال دستیابی به تکنولوژی‌های برتر در زمینه‌های مختلف و انتقال این تکنولوژی بین شرکت‌های داخلی و خارجی هستید، ‌می‌توانید از خدمات مشاور حقوقی مجوز بهره‌برداری موسسه حقوقی آرا استفاده کنید.

محتوای قرارداد لایسنس

محتوای قرارداد لایسنس در تهیه و تنظیم قراردادهای اعطای مجوز بهره‌برداری اهمیت و نقش بسزایی دارد و مسائلی مثل طرفین قرارداد، مبلغ و موضوع قرارداد باید به طور کاملاً واضح و شفاف ذکر شود. در ادامه به معرفی سه اصل مهم در محتوای قرارداد لایسنس پرداخته می‌شود:

 • اصل اول

  تعهدات قراردادی

  اشخاص حقیقی و حقوقی حین عقد قرارداد باید به این امر واقف باشند که هر قراردادی متضمن تعهداتی است که باید از سوی طرفین رعایت گردد و عدم رعایت آن خلاف قانون خواهد بود. موسسه حقوقی آرا در مذاکره، تعیین تعهدات قراردادی و در نهایت تنظیم آن نظارت کافی را به عمل آورده و همراه مراجعین خواهد بود.

 • اصل دوم

  اعطای امتیاز بهره‌برداری

  طرفین قرارداد اعم از اشخاص حقیق و حقوقی می‌بایست درباره چگونگی اعطای امتیاز بهره‌برداری با یکدیگر به توافق برسند.

 • اصل سوم

  محرمانگی اطلاعات

  حفاظت از اطلاعات یا همان محرمانگی اطلاعات یکی از بندهای بسیار مهم در محتوای قرارداد لایسنس به شمار می‌رود و در این ماده از قرارداد به حفظ اطلاعات و عدم انتشار آن به رقبا تاکید زیادی شده است. برای اطمینان بیشتر به توصیه مشاوران موسسه حقوقی آرا می‌توانید قراردادی تحت عنوان قرارداد عدم افشای اطلاعات را نیز تنظیم کنید.

مشاوره حقوقی با وکیل قرارداد لایسنس

در قرارداد اعطای حق مالکیت فکری یا همان قرارداد اعطای مجوز بهره‌برداری، جزئیات حقوقی بی‌شمار و بعضاً پیچیده‌ای در مسیر افراد قرار می‌گیرد که بسیار مهم هستند. بنابراین بهره‌مندی از مشاوره حقوقی با وکیل قرارداد لایسنس که احاطه کامل بر موضوعات مرتبط با این نوع قرارداد را دارد، خالی از لطف نیست. در واقع مشاوره، نظارت و تنظیم قراردادهای اعطای مجوز بهره‌برداری تحت نظر یک وکیل متخصص در این امور به خوبی می‌تواند منافع شرکت موکل را حفظ کند. موسسه حقوقی آرا فرصتی را فراهم آورده که متقاضیان بتوانند به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل قرارداد لایسنس بپردازند و حقوق شرکت خود را در قراردادهای داخلی و بین المللی جهت دریافت امتیاز بهره‌برداری حفظ نمایند.

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه با اتکا به دانش حقوقی و تجریه کافی در امور حقوقی آماده رائه خدمات در زمینه‌های مختلف به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن بررسی صفحات این سایت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک ۳، طبقه ۵، واحد ۱۹.

تماس

 • تلفن:

  ٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦

 • ایمیل:

  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد موسسه حقوقی آراه محفوظ می‌باشد.