٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦ :تلفن تماس

قراردادهای نقل و انتقال سهام

همانگونه که می‌دانید سهام یک شرکت به صورت ارثی و یا قراردادی قابل نقل و انتقال به دیگری است و میزان این سهم، اندازه مسئولیت افراد در شرکت‌های سهامی را مشخص می‌کند. قراردادهای نقل و انتقال سهام در شرکت‌های سهامی خاص دارای تفاوت‌هایی با قراردادهای نقل و انتقال سهام در شرکت‌هایی با مسئولیت محدود می‌باشد. به صورت کلی این نوع قراردادها نیز به دلیل برخورداری از جزئیات حقوقی مهم و پیچیده نیاز به آگاهی کامل از موازین مورد نظر در این حوزه دارند.

موسسه حقوقی آرا این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید در هنگام نقل و انتقال سهام شرکت‌ها از مشورت و دانش یک وکیل و کارشناس متخصص در این امور برخوردار شوید. برای دریافت مشاوره و آغاز همکاری کافی است از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده با ما در ارتباط باشید.

نقل و انتقال سهام در شرکت‌های سهامی خاص

شرکت‌های سهامی خاص بر اساس نوع مالکیت تعیین شده، به دو گروه سهام بانام و بی نام تقسیم می‌شوند که شرایط نقل و انتقال سهام در شرکت‌های سهامی خاص با سهام بانام از نقل و انتقال سهام بی‌ نام متفاوت است. ثبت انتقال سهام در دفتر ثبت سهام شرکت، تعیین شروط و محدودیت‌هایی مانند موافقت هیئت مدیره در نقل و انتقال سهام، برخورداری از  حداقل سهام تعیین شده توسط مدیران شرکت‌های سهامی و ... از جمله مهمترین شرایط نقل و انتقام سهام در شرکت‌های سهامی خاص هستند. شرایط انتقال سهام بی نام در این شرکت‌ها نیز طبق  ماده ۳۹ لایحه اصلاحی قانون تجارت، سند در وجه حامل است و نیاز به انجام اقدامات خاصی برای انتقال سهام بی نام وجود ندارد. موسسه حقوقی آرا ضمن بهره‌مندی از وکلای متخصص در زمینه قراردادهای نقل و انتقال سهام در شرکت‌های سهامی خاص، به شما مشاوره حقوقی ارائه می‌کند.

مدارک لازم برای نقل و انتقال سهام شرکت سهامی خاص

وقتی نامی از موسسات حقوقی به گوش می‌رسد،‌ کیفیت آراهئه خدمات حقوقی، تجربه و تخصص کارشناسان در امور حقوقی مربوطه از مهمترین عواملی است که در نظر مراجعین و موکلین محترم با اهمیت جلوه می‌کند. به همین منظور و برای جلب رضایت افرادی که موسسه حقوقی آراه را برای انجام امور مختلف حقوقی خود انتخاب می‌کنند، اهداف و خط مشی موسسه به شرح ذیل تعیین شده است:

  • کپی شناسنامه، کارت ملی تمام سهامداران فعلی و سهامداران جدید
  • کپی آخرین تغییرات شرکت
  • کپی روزنامه و آگهی رسمی تاسیس شرکت سهامی خاص
  • کپی مدارک و مفاصا حساب مالیاتی

نقل و انتقال سهام در شرکت با مسئولیت محدود

برای نقل و انتقال سهام در شرکت با مسئولیت محدود، اعضا تنها در صورتی می‌توانند سهم الشرکه خود را به غیر واگذار کنند که موافقت دارندگان سه چهارم از سرمایه شرکت را جلب نمایند، در غیر این صورت انتقال سهم الشرکه به صورت اوراق تجاری عملاً امکان پذیر نیست. لازم به ذکر است که در صورت انتقال سهم الشرکه، این عمل تنها با سند رسمی قابل انجام خواهد بود. موسسه حقوقی آرا با برخورداری از وکلا و کارشناسان متخصص در امور نقل و انتقال سهام،‌ کلیه خدمات و مشاوره‌های لازم در خصوص قراردادهای نقل و انتقال سهام در شرکت با مسئولیت محدود را به شما عزیزان ارائه می‌کند.

مدارک لازم برای نقل و انتقال سهم الشرکه (سهام در شرکت با مسئولیت محدود)

موسسه حقوقی آرا به منظور تسهیل امور برای شرکت‌های با مسئولیت محدود که متقاضی نقل و انتقال سهام خود هستند، لیست مدارک مورد نیاز برای قرارداد نقل و انتقال سهم الشرکه را به شرح زیر آماده کرده است:

۱-صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده

۲- مدارک مثبته دعوت وفق اساسنامه شرکت و قانون تجارت

۳-کپی شناسنامه سهامداران جدید

۴-کپی مدارک و مفاصا حساب مالیاتی

مشاوره حقوقی با وکیل قراردادهای نقل و انتقال سهام

شما برای نقل و انتقال سهام خود در شرکت‌های سهامی خاص و یا شرکت های با مسئولیت محدود نیاز انجام اقدامات مختلفی دارید که کوتاهی در هر مورد از آن‌ها می‌تواند فرایند نقل و انتقال سهام یا سهم الشرکه را با مشکل مواجه سازد. برای جلوگیری از بروز اختلافات و مسائل خاص، موسسه حقوقی آرا به شما توصیه می‌کند که از مشاوره حقوقی با وکیل قراردادهای نقل و انتقال سهام که تسلط کافی بر جزئیات این قبیل از امور حقوقی دارند، بهره‌مند شوید تا علاوه بر انتقال سهام خود مطابق با موازین قانونی تعیین شده، بتوانید از منافع خود و شرکت‌تان محافظت به عمل آورید. برای دریافت مشاوره حقوقی با وکیل قراردادهای نقل و انتقال سهام و سایر خدمات در این زمینه می‌توانید به صورت تلفنی، اینترنتی و حضوری با ما در تماس باشید.

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه با اتکا به دانش حقوقی و تجریه کافی در امور حقوقی آماده رائه خدمات در زمینه‌های مختلف به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن بررسی صفحات این سایت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک ۳، طبقه ۵، واحد ۱۹.

تماس

  • تلفن:

    ٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦

  • ایمیل:

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد موسسه حقوقی آراه محفوظ می‌باشد.