٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦ :تلفن تماس

دعاوی مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی

تخلفات صنفی، تخلفات تعزیراتی، تخلفات دارویی، تخلفات درمانی و تخلفات بهداشتی از جمله مواردی هستند که توسط سازمان تعزیرات حکومتی بررسی می‌شوند و عمده دعاوی مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی نیز به موارد ذکر شده اختصاص یافته است. دعاوی مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی به منظور اعتراض به سو استفاده از موقعیت شغلی و اقتصادی و همچنین ایجاد اختلال در نظام اقتصادی کشور صورت می‌پذیرد. موسسه حقوقی آرا در طرح این قبیل دعاوی‌ نیز در کنار موکلین و مراجعین خود می‌باشد و مطابق با ماده‌ قانون‌های مطرح شده به تهیه، تنظیم و ثبت این نوع دعاوی در مراجع ذی صلاح می‌پردازد.

مراحل رسیدگی به دعاوی مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی

در ماده ۱۸ آئین نامه سازمان تعزیرات حکومتی، رسیدگی به دعاوی در شعب بدوی در موضوعاتی مانند گزارش مامورین سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت و توزیع کالا و خدمات، گزارش سازمان بازرسی کل کشور و سایر مراجع قضایی و دولتی، شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی و اعلام اطلاعات، اخبار،گزارش های مردمی انجام می‌شود و مراحل رسیدگی به دعاوی مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی بعد از وصول شکایت به ترتیب ذیل است:

 • احضار متهم و آخرین دفاع

  در این مرحله متهم می‌تواند از حق خود یعنی برخورداری از وکیل استفاده نماید و وکلای موسسه حقوقی آرا در این خصوص آمادگی خود را اعلام می‌کنند و دریافت آخرین دفاع نیز از دیگر حقوق متهم است که می‌تواند آن را با هماهنگی با وکیل خود تنظیم کند.

 • تحقیق از شاکی و بازرسان

  رسیدگی و صدور حکم در خصوص دعوای ضرر و زیان ناشی از تخلفات، از اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی است و شاکی می‌تواند به جز دعوی مطرح شده، مطالبه درخواست خسارت نیز داشته باشد. همچنین بازرسان مطابق با وظیفه خود با بررسی اسناد و مدارک موجود به کشف تخلفات می‌پردازند، بنابراین برای رسیدگی به دعاوی سازمان تعزیرات می‌توان از ایشان کمک گرفت.

 • صدور رای در شعب بدوی

  بعد از شنیدن صحبتها و اظهارات متهم دادگاه بدوی به صدور رای اقدام می‌نماید و در صورت عدم حضور متهم، بعد از ۵ روز رای غیابی صادر می‌شود. به خاطر داشته باشید که با کمک وکلای متخصص موسسه حقوقی آرا امکان اعتراض به رای صادر شده را خواهید داشت.

  موسسه حقوقی آراه

  موسسه حقوقی آراه

  موسسه حقوقی آراه با اتکا به دانش حقوقی و تجریه کافی در امور حقوقی آماده رائه خدمات در زمینه‌های مختلف به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن بررسی صفحات این سایت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک ۳، طبقه ۵، واحد ۱۹.

  تماس

  • تلفن:

   ٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦

  • ایمیل:

   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد موسسه حقوقی آراه محفوظ می‌باشد.