٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦ :تلفن تماس

دعاوی اداره کار

اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرجع رسیدگی به دعاوی اداره کار یا همان اختلافات پیش آمده بین کارگر و کارفرما است. دعاوی اداره کار، طبق ماده ۱۵۷ قانون کار اگر ناشی از اجرای قانون کار و سایر مقررات کار، قرارداد کارآموزی، موافقتنامه‌های کارگاهی یا پیمان‌های دسته‌جمعی کار باشد و همچنین سازش بین طرفین ایجاد نشود، در این اداره قابل رسیدگی است در غیر این صورت باید در سایر مراجع مربوطه پیگیری شود.

موسسه حقوقی آرا به کمک وکلا و کارشناسان با تجربه در خصوص دعاوی اداره کار، آمادگی خود را جهت بررسی این قبیل دعاوی و همچنین ارائه خدمات مشاوره‌ای به کارگران،‌کارمندان و کارفرمایان محترم اعلام می‌کند.

مراحل رسیدگی به دعاوی اداره کار

با توجه به قانون کار مراجع رسیدگی به دعاوی اداره کار به هیئت تشخیص و هیئت حل اختلاف تقسیم می‌شوند و مراحل رسیدگی به دعاوی اداره کار نیز توسط مراجع نامبرده صورت می‌پذیرد. موسسه حقوقی آرا برای به سرانجام رساندن مراحل رسیدگی به دعاوی اداره کار با بهره‌مندی از کارشناسان و وکلای متخصص در امور حقوقی اداره کار آماده خدمت‌رسانی به موکلین و مراجعین عزیز خود می‌باشد.

در ابتدا بهتر است با مراحل رسیدگی به دعاوی اداره کار توسط دو مرجع ذکر شده آشنا شویم:

رسیدگی به دعاوی اداره کار توسط هیئت تشخیص

هیئت تشخیص بعد از وصول دادخواست با توجه به نوبت تعیین شده برای رسیدگی به دادخواست اقدام کرده و طرفین دعوی را برای ارائه توضیحات فرامی‌خوانند. لازم به ذکر است که جلسات رسیدگی به دعاوی اداره کار توسط هیئت تشخیص در وزارت کار و امور اجتماعی و به ریاست نماینده وزارت کار و امور اجتماعی برگزار می‌گردد و در نهایت با اکثریت آرا تصمیم گرفته می‌شود. کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی آرا در مراحل ثبت شکایت و حضور در محل تشکیل جلسه هیئت تشخیص برای رسیدگی در کنار شما هستند.

رسیدگی به دعاوی اداره کار توسط هیئت حل اختلاف

هیئت حل اختلاف بعد از دریافت دادخواست در موعد مقرر برای رسیدگی، از طرفین دعوی به صورت کتبی برای حضور و ارائه توضیحات دعوت به عمل می‌آورد. رای این هیئت حداکثر تا یک ماه بعد از وصول دادخواست اعلام خواهد شد. جلسات رسیدگی به دعاوی اداره کار توسط هیئت حل اختلاف با حضور حداقل هفت تن از اعضا رسمیت دارد و با پنج رای تصمیمات مورد نظر اتخاذ می‌شود. در کلیه مراحل ذکر شده بهتر است از همراهی و مشاوره‌های حقوقی وکلا و کارشنسان امور اداره کار در موسسه حقوقی آرا استفاده کنید.

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه با اتکا به دانش حقوقی و تجریه کافی در امور حقوقی آماده رائه خدمات در زمینه‌های مختلف به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن بررسی صفحات این سایت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک ۳، طبقه ۵، واحد ۱۹.

تماس

  • تلفن:

    ٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦

  • ایمیل:

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد موسسه حقوقی آراه محفوظ می‌باشد.