٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦ :تلفن تماس

ثبت برند و علامت تجاری

بسیاری از فعالیت ها بدون ثبت برند و علامت تجاری هم در جریان است اما واقعیت ماجرا بیانگر این مسئله است که ثبت برند و علامت تجاری برای ارتقا سطح کسب و کار افراد امری ضروری به شمار می‌رود و می‌تواند دایره فعالیت‌های یک شرکت را وسیع‌تر کند.

ثبت برند تجاری، این حق را برای صاحبان کسب و کارها ایجاد می‌کند که در صورت استفاده غیرقانونی اشخاص از نام و نشان برندشان، بتوانند اقامه دعوی کنند. همچنین شرکت در مناقصات و مزایده‌ها، معین شدن مسئولیت شرکا، کسب اعتبار بیشتر در بین مشتریان و رقبا، امکان گرفتن نمایندگی و ... از مهمترین مسائل و دلایلی است که اهمیت ثبت برند و علامت تجاری را نشان می‌دهد. موسسه حقوقی آرا کلیه خدمات و مشاوره حقوقی لازم جهت ثبت علامت تجاری را به شرکت‌های متقاضی ارائه می‌دهد.

مشاوره ثبت برند تجاریمشاوره ثبت برند تجاری

مشاوره ثبت برند تجاری

عدم اطلاع از روند ثبت علامت تجاری منجر شده است تا افراد نتوانند اقدامی برای ثبت برند خود انجام دهند بنابراین بهتر است بدانید که در قانون چیزی به طور مستقیم درباره ثبت برند تجاری وجود ندارد و همین امر نیز باعث شده تا افراد به استفاده از مشاوره ثبت برند تجاری و آگاهی از ملاحظات قانونی آن نیاز داشته باشند. موسسه حقوقی آرا متشکل از وکلای دادگستری با تجربه و کارشناسان امور حقوقی در زمینه‌های مختلف، با توجه به نوع فعالیت به شما خدمات و مشاوره ثبت برند تجاری را ارائه می‌دهند تا بتوانید به سطح کیفی کسب و کارتان ارتقا ببخشید. متقاضیان و موکلین عزیز می‌توانند از طریق مشاوره آنلاین، تلفنی و حضوری از مزایای مشاوره ثبت برند تجاری بهره‌مند شوند.

مراحل ثبت برند تجاری

برای آگاهی از مراحل ثبت برند تجاری با همراهی مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی آرا برای متقاضیان حقیقی و حقوقی در ادامه با ما همراه باشید:

انتخاب نام برند

باید توجه داشته باشید که نام برند و علامت تجاری از این به بعد معرف کار و حیطه فعالیت شماست پس در انتخاب آن دقت کافی داشته باشید و از مشاوره موسسه حقوقی آرا نیز بهره‌مند شوید.

استعلام برند پیش از ثبت آن

اگر بین برند شما و برندی که از قبل در طبقه مورد نظر ثبت شده، مشابهتی پیدا شود تقاضای شما مورد قبول واقع نخواهد شد و می‌بایست نام دیگری را برای کسب و کار خود برگزینید. کارشناسان موسسه حقوقی آرا می‌توانند استعلام برند پیش از ثبت آن را برای متقاضیان محترم انجام بدهند.

تهیه مدارک لازم

کارشناسان موسسه حقوقی آرا توصیه می‌کنند که قبل از آغاز فرایند ثبت برند و علامت تجاری اقدامات لازم جهت جمع آوری و تهیه مدارک مورد نیاز را انجام دهید، لازم به ذکر است که مدارک لازم برای ثبت برند شخص حقوقی با مدارک مورد نیاز برای ثبت برند شخص حقیقی تفاوت دارد.

ثبت نام در سامانه مرکز مالکیت معنوی و سپس اخذ گواهی امضاء از دفترخانه اسناد رسمی

بعد از تکمیل مدارک مورد نظر، برای شما در سایت مربوطه اکانت کاربری ساخته می‌شود. برای تایید این اکانت کاربری لازم است شما یا وکیل‌تان با برگه‌ای که سامانه در اختیارتان قرار داده به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و گواهی امضا را اخذ نمایید. بعد از اتمام این فرایند، اطلاعات مربوط به این گواهی وارد سامانه مالکیت معنوی شده و اکانت شما تایید می‌گردد.

تنظیم و ثبت اظهارنامه برند

با ورود به بخش ثبت اظهارنامه علامت تجاری در سایت، به تکمیل اظهارنامه برند اقدام می‌شود و مدارک مورد نیاز نیز باید در این قسمت بارگذاری شوند و در نهایت بعد از پرداخت هزینه، سامانه به شما برگه‌ای را نشان می‌دهد حاوی اطلاعات کاربری است. با مراجعه مجدد به سایت و وارد کردن اطلاعات این برگه، نام کاربری و پسورد به شما داده می‌شود که باید در حفظ آن کوشا باشید.

مراجعه به اداره علامت و دریافت سند ۱۰ ساله برند

بعد از انجام تمامی مراحل ذکر شده به انضمام درخواست دو نوبت آگهی تقاضای علامت تجاری در دو روزنامه می‌توانید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز مثل یک نسخه از هر دو روزنامه، اظهارنامه علامت تجاری و ...، سند برند خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است که در تمامی مراحل یاد شده کارشناسان موسسه حقوقی آرا در کنار شما عزیزان خواهند بود.

انتخاب نام برند

باید توجه داشته باشید که نام برند و علامت تجاری از این به بعد معرف کار و حیطه فعالیت شماست پس در انتخاب آن دقت کافی داشته باشید و از مشاوره موسسه حقوقی آرا نیز بهره‌مند شوید.

هزینه ثبت برند و علامت تجاری

هزینه ثبت برند و علامت تجاری با توجه به این که شما این فرایند را خودتان انجام می‌دهید و یا آن را به موسسات حقوقی می‌سپارید، می‌تواند متفاوت باشد. موسسه حقوقی ما با کادر و کارشناسانی با تجربه به شما توصیه می‌کند که برای انجام مراحل ثبت برند حتما از یک موسسه حقوقی کمک بگیرید که تمامی مراحل بدون هیچ گون نقص و مشکلی به سرانجام رسد. برای اخذ مشاوره و اطلاع از هزینه ثبت برند و علامت تجاری توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی آرا می‌توانید با ما تماس حاصل کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه با اتکا به دانش حقوقی و تجریه کافی در امور حقوقی آماده رائه خدمات در زمینه‌های مختلف به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن بررسی صفحات این سایت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک ۳، طبقه ۵، واحد ۱۹.

تماس

  • تلفن:

    ٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦

  • ایمیل:

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد موسسه حقوقی آراه محفوظ می‌باشد.